Ebbe evalaki tud segíteni ?


Egy paralelogramma oldalai 5 cm és 11 cm hosszúak, a rövidebb átlója 8 cm hosszú.

a.) Számítsa ki paralelogramma szögeit!

b.) Számítsa ki a paralelogramma másik átlóját!

c.) Számítsa ki a paralelogramma területét!


2021. febr. 15. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Függvénytáblázatban ott vannak a képletek.
2021. febr. 15. 17:25
 2/4 anonim ***** válasza:

a) Koszinusztétellel ki tudod számítani az egyik szöget, onnan pedig már tudod az összeset.

b) Koszinusztétellel kiszámolod a másik átlót.

c) A magasságot az egyik szög szinuszával tudod kiszámolni.

2021. febr. 15. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

a) Koszinusztétel ( [link]

cos(alfa)=(5^2+11^2-8^2)/(2*5*11)=0,7455 => alfa=41,8° =>

=> béta=180°-alfa=138,2°

b) koszinusztétel => ...

c) T=a*b*sin(alfa)= ...

2021. febr. 15. 17:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket.
2021. febr. 15. 17:39