Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért kell a változóhoz az érték?

Miért kell a változóhoz az érték?

Figyelt kérdés
Értem én hogy kell de minek? mire hivatkozok vagy mi? SEHOL nem kaptam olyan magyarázatot ahol érteném. Mire jók ezek a számok. vagy mi? Egyáltalán mire jó a változó? Az egész leckét nem értem. Nincs akitől megkérdezzem. Lehető legjobban magyarázzon aki magyaráz légyszi.

2021. febr. 16. 09:38
 1/5 anonim válasza:
100%

Mondjuk az "ital" a változó, az érték pedig a "kóla/tea/tej/víz".


Ha Józsi issza az [[italát]], akkor az úgy jelenik meg, hogy Józsi issza a kóláját.

2021. febr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úristen hát ezt lett volna ilyen nehéz leírni normálisan? És akkor az int a=8 nál például ez hogy van? Ezeket mikor használjuk? Úgy értem hogy a példádban ott volt Józsi issza az italát, de mi a koncepció az int a=8nál? Remélem érthető a kérdés
2021. febr. 16. 10:17
 3/5 A kérdező kommentje:
A hozzászolásom elsőfelét a google-re értem.
2021. febr. 16. 10:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A változók nagyon fontosak a programozásban, mert tőlük lehet rugalmas programot írni. Ha például írsz egy pici progit, ami kiszámolja két, felhasználó által megadott szám átlagát, akkor a két számot bele kell tenned egy-egy változóba, és az átlag számítást a két változó segítségével kell elvégezned. Pl egy int a-nak értékül adod, azt amit a felhasználó először gépelt be, egy int b-be meg beleteszed, amit másodjára. Ezután egy (a + b) / 2 utasítással kapod meg az átlagot (Az egyszerűség kedvéért most tekintsünk el a típuskonverzióktól).

Úgy is felfoghatod, hogy ami a programkód írásakor még nem ismert érték, azt változóként definiálod és majd a program futtatása során valahonnan értéket kap (fájlból beolvasod, felhasználó adja meg, stb.); amit meg ismersz a kód írásakor, az a konstans. A fenti példában a 2-es szám konstans, mert tudod, hogy mindig 2-vel kell osztani 2 szám átlagolásakor. A két átlagolandó szám viszont akkor még ismeretlen, vagyis a változó értéke bármire (sőt: bármikor!) megváltozhat -- ezért hívják változónak.

De változót használsz minden olyan adat tárolására is, ami a program futása közben keletkezik, akárcsak átmeneti időre is, mert később szükséged lesz rá, pl. egy bonyolultabb számítás közbülső eredményét; vagy pl. egy rendezetlen számsorban megkeresni a legkisebb értéket; vagy számolni, hogy egy műveletet hányszor hajtottál végre (ciklus).

2021. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Ez egy nagyon tömör válasz volt. A lehető legjobban magyaráztad el. További szép napot
2021. febr. 16. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!