Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Számítsa ki az ammónia-gáz...

Számítsa ki az ammónia-gáz képződéshőjét az alábbi kötési energiák alapján? H-H: 436kJ/mol, N-N: 946kJ/mol, N-H: 391kJ/mol.

Figyelt kérdés

Próbálom kiszámolni de nem jön ki az az eredmény ami kellene.

A helyes válasz (-92,5kJ/mol)



2021. febr. 16. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nálam -46 lett.

Valószínű elnéztél valamit, még ma válaszoltam egy HCl kérdésre, annak volt -92,5 a hője.

2021. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen bocsi azt akartam írni

És az neked hogyan jött ki?

Próbáltam a másik válaszod alapján is, de úgy sem lett jó

2021. febr. 16. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet egyenletrendezési probléma, 3 H2 + N2 -> 2 NH3

Itt 3 mol hidrogénmolekulában bontjuk a kötéseket az +3*436 és 1 mol nitrogénben ez +946. Az ammóniában 3 db N-H kötés lesz de két mol ammóniánk van, így az -6*391. Ezeknek az összege -92kJ, de mivel ez két mol ezért el kell osztani kettővel, így jön ki a -46kJ/mol


Ezeknek a feladatoknak a lelke, az hogy jól fel tudd írni az egyenletet, és lásd magad előtt (vagy csak tudd, ha nem vizuális vagy) hogy melyik molekulában milyen kötések vannak, mik szakadnak fel, és mik keletkeznek. Utána csak matek.

2021. febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen én 2mol N-t írtam

Nagyon köszi

2021. febr. 17. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!