Egy, a közeljövőben nyíló drinkbár naponta 18:00-02:00 között fogadja vendégeit.

A bartenderek napi átlagos munkaideje 8 óra, heti 5 munkanapon át (40 órás munka-

hét), változó beosztással. Műszakonként 3 fő bartenderre van szükség a zavartalan mű-

ködés érdekében.

Számolja ki, hány fő bartendert szükséges felvennie a drinkbár vezetőjének a 2019. jú-

nius 3 – 2019. június 30. közötti időszakra (28 nap)! Ebben az időszakban a bartenderek

szabadságot nem vesznek ki.


2021. febr. 16. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:

28 nap = 28 * 8 = 224 nyitott óra.

Három ember kell egyszerre, tehát 672 munkaórát kell lefedni.

Egy ember 28 nap (4 hét) alatt 4 * 40 = 160 órát dolgozik.

A megoldás: 672 / 160 = 4,2, tehát gyakorlatilag 5.

2021. febr. 16. 19:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Tehát 8 órán keresztül vannak nyitva naponta, kivéve az utolsó napot, akkor csak 6 órán keresztül vannak nyitva (de gondolom nyugodtan számolható az is teljes munkanapnak, 8 órával), így valóban 28 napra kell számolni.


28*8=224 óra, ezt az időt kellene valahogyan kitöltetni munkavállalókkal, de mivel 3 dolgozónak kell dolgoznia egy időben, ezért ez háromszorozódik, így 224*3=672 órát kell kidolgoztatni.


28 nap=4 hét, tehát a munkásoknak heti 2*4=8 pihenőnap jár, így 28-8=20 nap munkanap. 20 nap alatt 20*8=160 órát tud 1 munkás dolgozni, 3 pedig 3*160=480 órát. Marad 672-480=192 óra, amit ki kellene töltetni. Mivel 1 munkás 160 órát képes dolgozni, ezért összesen 5 dolgozóra van szükség az idő kitöltésére.

2021. febr. 16. 20:02