Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudna segíteni valaki háromszö...

Tudna segíteni valaki háromszög szerkesztésben?

Figyelt kérdés

A feladat: szerkeszteni kell egy ∆-et, az a=2,5 b=2 c=5 (mindegyik cm)

Már próbálkozom egy ideje viszont nem jön ki egy normális forma sem és nem tudom hogy jól kezdtem e bele. A segítséget köszönöm.



2021. febr. 17. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Megrajzolod az egyik szakaszt pl. az 5cm-t. A szakasz egyik végéből 2,5 a másikból 2 cm sugarú kört rajzolj. Ahol metszik egymást, az a háromszög 3. csúcsa (elárulom, nem lesz 3. csúcs, ez a háromszög nem szerkeszthető, mert nem teljesül rá az a tétal, miszerint egy háromszög bármely két oldalának összege nagyobb a 3. oldalnál -> 2,5+2=4,5<5)
2021. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyet nem lehet szerkeszteni, mert a két kisebb oldal hosszának együtt legalább akkorának kell lenni, mint a leghosszabb oldal, különben "nem érnek össze". Vagy nem jók az adatok vagy pont az a feladat lényege, hogy ilyet nem lehet.

Amúgy úgy kéne, hogy felrajzolod az egyik oldalt és a két végpontjából körzővel a másik két oldal hosszával megegyező körívet kell csinálni és ahoz ez a két körív metszi egymást, az lesz a háromszög 3. csúcsa. Innentől pedig csak össze kell kötni vonalzóval az eredetileg felrajzolt oldal végpontjaival.

2021. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ó oké így már más..megnyugodtam.Tehát ezért nem tudtam megoldani. Nem tudom miért pont ezt adta fel a tanár, de mindegy. A gyors válaszokat köszönöm.
2021. febr. 17. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!