Segít enétek a matek leckében??!! Algebra 7. Osztály


Ez a feladat:


5ax+{3ay-2ax-[8ax+6ay+(-5ay-3ax)-2ay]+2ax}


Nekem ez kínai :( A többit értem algebrából de nem tudok zárójelét felbontani, azt sem tudom mi a különbség a (, a {, és a [ között:s



2021. febr. 17. 20:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Én sem tudom, bocs🙃😇
2021. febr. 17. 20:59
 2/14 anonim ***** válasza:
5ax+{3ay-2ax-[8ax+6ay+(-5ay-3ax)-2ay]+2ax}=5ax+3ay-2ax-8ax-6ay+5ay+3ax+2ay+2ax=4ay
2021. febr. 17. 21:05
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

A "te szinteden" semmi különbség sincs köztük, azok csak azért vannak, hogy jobban átlásd a zárójeleket. Ugyanaz, mintha mindenhol sima zárójel lenne:


5ax+(3ay-2ax-(8ax+6ay+(-5ay-3ax)-2ay)+2ax)


Először is, azt kell tudni, hogy egymásba ágyazott zárójelek esetén "belülről kifelé" haladunk, vagyis a belső zárójelet bontjuk fel. Itt még nincs nehéz dolgod; ha a zárójel előtt


-pluszjel van, akkor csak simán elhagyod a zárójelet, ha pedig

-mínuszjel, akkor mindenkinek megváltoztatod az előjelét a zárójelen belül, és úgy hagyod el a zárójelet.


A +(-5ay-3ax) kifejezésből így -5ay-3ax lesz, tehát a szögletes zárójelen belül ez lesz:


[8ax+6ay+(-5ay-3ax)-2ay]


Mivel a szögletes zárójel előtt mínuszjel van, ezért ez lesz:


-[8ax+6ay-5ay-3ax-2ay] = -8ax - 6ay + 5ay + 3ax + 2ay


Póbáld meg innen befejezni.

2021. febr. 17. 21:07
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

(ez az legbelső zárójel), tehát ezt kell először kibontanod

[aztán jön ez a szögletes]

{ez meg a legkülsőbb}


Azért szokták így használni, hogy ránézésre lásd, melyiknek hol az eleje, vége.

2021. febr. 17. 21:07
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Ja tényleeeg!😀😂

Én is 7.es vagyok, de nekunk mindig()-ilyen zarójel van

2021. febr. 17. 21:09
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon😍😍🤔
2021. febr. 17. 21:10
 7/14 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam :3 (az 1.t is)
2021. febr. 17. 21:10
 8/14 anonim ***** válasza:

Nincs különbség a () [] {} zárójelek között, csak azért használnak különböző zárójelezést, hogy könnyebb legyen látni, melyek az összetartozó zárójelpárok. Lehetne mind () -ből.


A zárójel egységbe foglalja a dolgokat. Jelen esetben összegeket, különbségeket. A zárójel előtti/utáni szorzó az egész zárójel tartalmát hivatott szorozni: c*(a+b-d) =c*a + c*b - c*d

mínusz jel a zárójel előtt: -1-el való szorzást jelent:-(a+b-d)=-1*(a+b-d)=-a-b+d

plusz jel a zárójel előtt: +1-el szorzás, azaz elhagyható a zárójel, nem változik semmi


Plusz példa: ha a zárójel előtti szorzó szintén zárójeles lenne:

(a+b)*(c+d)=(a+b)*c + (a+b)*d = a*c +b*c +a*d + b*d Tehát megfigyelhető, hogy az egyik oldali zárójel összes tagja a másik oldali összes tagjával "párba áll", és ez adja az összeget.

2021. febr. 17. 21:11
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

"Nincs különbség a () [] {} zárójelek között"


Igazából de, van. Azért is írtam, hogy az "ő szintjükön" nincs, mert egyébként van.


Algebrai értelemben [x] az x szám egészrészét szokta jelölni, {x} pedig az x szám törtrészét.


A számelméletben a legnagyobb közös osztót és a legkisebb közös többszöröst különbözteti meg egymástól.


A halmazelméletben pedig a kapcsos zárójel az elemeket sorolja fel, a szögletes zárójel pedig intervallumot jelöl.

2021. febr. 17. 21:17
 10/14 anonim ***** válasza:

Mekkora egy fa.. vagy már bocs.

Egyenletben "zárójelezésre" használva nincs különbség, most ezen mért kellett neked ekkorát okoskodni??


f(a) függvényargumentum

R[x] a valós polinomok halmaza


[] tömböt jelent programozási nyelvben

{} pedig üres inicializáló lista


[a] 1x1-es mátrix vagy 1 dimenziós vektor

(a) is lehetne 1x1-es mátrix,


(a,b) továbbá rendezett párt/koordinátát jelöl vagy nyílt intervallumot


() [] {} -nak különböző az ASCII kódja


de a legnagyobb különbség () [] {} között hogy nem ugyanott jelenik meg a képernyőn...

2021. febr. 17. 23:49
1 2