Valaki megtudja oldani pls?

Figyelt kérdés

Csanádi Imre: Hazátlan


Szakadóban szép hazámból –vagyok vétkes fiad, Zámoly; rád gondolok, orcám lángol, keserű könnyem aláfoly. Látom, leszek bitang legény –akármerre nézhetek én, hazát többé nem lelek én, haza se hazamegyek én. Hazátlanul csatangolok, szerettimmel bolondulok, sok buta dologba fulok, kárhozatra elindulok


Milyennek érzed a versben uralkodó érzést? Állítsd fontossági sorrendbe a következő válaszokat!


a) elkeseredett, mert a dal énekesének el kell szakadnia szülőföldjétől, s az elszakadás az otthontól és a családtól mindig szomorú

b) szégyenkező, mert hűtlennek érzi magát a szülőföldjéhez

c) a bizonytalan jövőtől aggódó, mert kint a világban rossz útra térítő kísértések csábítások várják a tizennyolc esztendős fiatalt

d) bánatos mert a magyar történelem példái sok szomorúságot éreztetnek, különösen 1938-ban, a második világháború előtti évben


2021. febr. 19. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:
c: (sok buta dologba fulok, kárhozatra elindulok)
2021. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!