Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 9. osztály matekházi SEGÍTSEN...

9. osztály matekházi SEGÍTSEN VALAKI ?

Figyelt kérdés

Nagyon szépen kérek valakit, segítsen rajtam, én ehhez hülye vagyok.


feladat: ,,Határozzuk meg az alábbi példában szereplő ismeretlen számjegy értékét úgy, hogy a feltételek egyesüljenek:

5b31 osztható 3-mal

és az 5b31-fölött egy hosszú vonal van.


aki segít, annak nagyon szépen köszönöm, hálás vagyok neki!!!



2021. febr. 19. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
0, 3, 6, 9
2021. febr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2021. febr. 19. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De ebből már tudod, hogy hogy kell megcsinalni? Vagy csak kész a lecke és dogára jó az egyes? Ezt sosem értettem.


Ha szeretnél tanulni is, akkor tessék.


5b31 osztható 3-mal


Azt kell tudni, hogy egy szám mikor osztható 3-mal. Akkor és csak akkor, ha a számjegyek összege osztható 3-mal.


Neked van egy számod, amiben a számjegyek összege 5+3+1+b vagyis 9+b.

Itt maga a 9 osztható 3-mal, tehát a b számjegynek is oszthatónak kell lennie 3-mal, hogy az egész szám osztható legyen 3-mal.

Tehát jó számok a b helyére 0,3,6,9.

2021. febr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, hogy leírtad nekem, így már értem. Most már a többi feladat is menni fog :)
2021. febr. 19. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!