Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Radnóti 7 ecloga 15 mondatos...

Gyilkomatik5000 kérdése:

Radnóti 7 ecloga 15 mondatos verselemzés?

Figyelt kérdés

Szempontok:


Fogalmazz meg min. 15 mondatos elemzést a versről! Összefüggő szöveg legyen hármas tagolással.


Vázlat:

• kinek a verse

• mikor keletkezett - itt elég a történelmi eseményt, helyszínt megnevezni, és hogy ez hogyan kapcsolódik Radnótihoz

• mit jelent a cím - itt kell az ecloga fogalma, és az, hogy ez hogy kapcsolódik Radnótihoz

• vers- és beszédhelyzet bemutatása (1-2.feladat)

• a vers témájának megnevezése, milyen altémák jelennek meg benne (3-4. feladat)

• a vers az ellentétre épül - mutasd be, hogy mi minden van ellentétben. (5. feladat)

• milyen műfajokba sorolható a vers és miért? (5. feladat)

• mi jellemzi a verselését?


Nagyon sürgős lenne, és nagyon szépen megköszönném!



2021. febr. 28. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Magad is tudod, hogy a költő Radnóti Miklós. Ezzel - szépen leírva, kibővítve - meg is van a bevezetés.

Már csak a többi 14 mondatot kell kitalálnod.

Ugye, nem gondoltad, hogy más írja meg helyetted???

2021. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pontosan akkor mi is a funkciója a "házifeladat kérdések" kategóriának? Hiányoznak vázlataim ami alapján megtudnám írni. Ha nem tudsz válaszolni akkor nem kötelező mindenképp ideböfögnöd valamit. Vagy neked sem megy? :)
2021. febr. 28. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdésre: igen, így kell elemezni, menni fog. Egy hobban odafigyelő tanár észreveszi a fogalmazásodból, szófordulataidból, hogy te írtd-e vagy sem. Tippet tudok adni hozzá: háználj sok "felesleges" szót, ezáltal hosszabb lesz. Én a vers kinézetét is beleírtam anno - milyen rím, hosszú-rövid sorok, alliterációk, hasonlatok, megszemélyesítés, szinesztézia, stb. Sajnos utoljára 2 éve foglalkoztam ilyesmivel, szóval nem sok maradt meg belőle. Remélem segít valamit. :)


#1 egyetértek


#2 Én úgy tudom, hogy segítségkérésért van ez a szekció. Tanácsok, tippek, megakadás esetén elmagyarázni, hogy kell, nem feltétlenül megoldani mások helyett. Főleg nem ha ilyen komplex a feladat. A vázlatot osztálytárstól el tudnád kérni, sőt ez lenne a legjobb, mert ahány tanár, annyi szokás. Nálunk gimiben a 2 magyartanár 2 módon dolgozta fel az anyagot. Nem volt szerencsés, ha a másik osztálytól kérte el valaki az anyagot, mert másokat tartott fontosnak a másik tanár. Kedves kérdező, szerintem #1 azért írta, hogy igen, jókat írtál le, így meg lehet írni, de mi nem írjuk meg. Ennek az a lényege hogy TE begyakoroljad és menjen később. Ha leülnék a vers elé, és az anyag elé, amit gondolom nemrég vettetek, a szempontokkal, biztosan menne, de ez nem az én feladatom, nem nekem kell begyakorolnom, mert én már leérettségiztem. Anno megcsináltam minden ilyen feladatot- meg is lett az eredménye (magyarból is 5-ös érettségi).

2021. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2. Pl ilyen kérdésekért van a kategória:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2021. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Nem szoktam "ideböfögni valamit", ez nem az én műfajom!

Te viszont, kérdező, más gondolatát, szellemi termékét akarod a sajátodként feltüntetni, ez tulajdonképpen lopás! Megtéveszted a tanárodat, szüleidet, társaidat = és már hazudsz is!

Pótold be a hiányzó anyagot, legalább addig se a gyakorin lógsz.

2021. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!