Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nyáron a 𝟐𝟒°C-os melegben a...

Nyáron a 𝟐𝟒°C-os melegben a benzinkútnál azautó kerekeiben 𝟐𝟎𝟎𝒌𝑷𝒂túlnyomást állítottunk be (a külső légnyomás 100𝑘𝑃𝑎).Mekkora lesz az autó kerekeiben a túlnyomás hajnalban, amikor a levegő 𝟏𝟎°C-ra hűl le?

Figyelt kérdés
Számolással le tudja valaki nekem vezetni. Az átláthatóság miatt sokat segítene vele.

2021. márc. 1. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Már megint a levezetés. Egy komplex feladatot kell levezetni. Itt nem erről van szó, csak egy arányosságról. Elvileg izochor állapotváltozásról van szó, vagyis a gáz térfogata nem változik. Ekkor a gáz nyomása és hőmérséklete egyenes arányban változik. Tehát ha kétszer akkor a hőmérséklet, kétszer akkor lesz a nyomás. Arra kell csak ügyelni, hogy a hőmérsékletet kelvinben kell számolni.
2021. márc. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha számodra ilyen egyszerű és csak egy arányosságról van szó akkor gondolom az sem okozna akkora PROBLÉMÁT. Arról például, hogy mi az az izochor állapotváltozás az egy másik dolog. Nem hallottam még róla, de ezek szerint TE tisztában vagy vele ezért is szeretnélek megkérni arra hogy NE elméleti szinten írd le nekem mit, mivel, hogyan csináljak. Hanem számolással/adatokkal. Ezért is írtam le megjegyzésbe!!!
2021. márc. 3. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:

T1=24 C = 297 K

T2=10 C = 283 K

P1= túlnyomás+ külső nyomás = 300 kPa

Ha a térfogat nem változik(tehát izochor állapotváltozás, V1=V2) akkor ahogy már az első válaszoló is leírta egyenes arányosság van a hőmérséklet és a nyomás közt.

Ez a gyakorlatban így néz ki: p1/T1=p2/T2

Ha ezt átalakítod akkor: p2= p1*T2/T1

Innentől behelyettesítés, majd beütöd a számológépbe.


Jah és, hogy a túlnyomást kapd meg a p2-ből vond ki a külső nyomást

2021. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"𝟐𝟎𝟎𝒌𝑷𝒂" ezt hogy írtad??? Hogyan kell ilyet írni?
2021. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!