Egy szabályos háromszög súlypontja az egyik csúcstól 2,8 cm távolságra van. a, Mekkora a háromszög magassága? b, Mekkora a be írható és köré írható kör sugara? c, Mekkora a háromszög oldala?


Sziasztook, kérlek segítsen valakii.. 😖 Nagyon nem értem... Több órája próbálkozom.. Így online alatt végképp homály... Nekem az is elég ha valaki érthetően elmagyarázza, nem leckét akarok iratni senkivel... 😹

Előre is nagyon szépen köszönöm!



2021. márc. 2. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A háromszög oldala a.

2/3*a*sqrt(3)/2=a*sqrt(3)/3=2,8 => a=2,8*sqrt(3)


m=a*sqrt(3)/2=3*1,4=4,2


r=1,4


R=2,8

2021. márc. 3. 13:51
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az első válaszolónak, de így mi még nem tanultuk, és még mindig halvány lili gőzöm sincs hogy mi hogy van...

De annyit tudok, hogy jó irányba indultam el, csak nem tudom hogy kéne kiszámolni... Főleg, hogy amit írt/írtál a felét nem tudom hogy mit jelent.. 😬😆

2021. márc. 3. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:

m - magasság

a - oldal

sqrt - négyzetgyök

r - beírt kör sugara

R - köré írt kor sugara


Mi nem érthető még?

2021. márc. 3. 15:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Az sqrt volt homály.. De így már tudom, köszönöm. így nem tanultuk... 😬
2021. márc. 3. 18:35