Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy szabályos háromszög...

Egy szabályos háromszög súlypontja az egyik csúcstól 2,8 cm távolságra van. a, Mekkora a háromszög magassága? b, Mekkora a be írható és köré írható kör sugara? c, Mekkora a háromszög oldala?

Figyelt kérdés

Sziasztook, kérlek segítsen valakii.. 😖 Nagyon nem értem... Több órája próbálkozom.. Így online alatt végképp homály... Nekem az is elég ha valaki érthetően elmagyarázza, nem leckét akarok iratni senkivel... 😹

Előre is nagyon szépen köszönöm!



2021. márc. 2. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A háromszög oldala a.

2/3*a*sqrt(3)/2=a*sqrt(3)/3=2,8 => a=2,8*sqrt(3)


m=a*sqrt(3)/2=3*1,4=4,2


r=1,4


R=2,8

2021. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az első válaszolónak, de így mi még nem tanultuk, és még mindig halvány lili gőzöm sincs hogy mi hogy van...

De annyit tudok, hogy jó irányba indultam el, csak nem tudom hogy kéne kiszámolni... Főleg, hogy amit írt/írtál a felét nem tudom hogy mit jelent.. 😬😆

2021. márc. 3. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:

m - magasság

a - oldal

sqrt - négyzetgyök

r - beírt kör sugara

R - köré írt kor sugara


Mi nem érthető még?

2021. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Az sqrt volt homály.. De így már tudom, köszönöm. így nem tanultuk... 😬
2021. márc. 3. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!