Egy 2000 kg tömegű, vízszintes egyenes pályán mozgó kocsit 1000 N nagyságú vízszintes, a sebességgel ellentétes irányú állandó erő lassít.

a) Mekkora volt a lassítás kezdetekor a kocsi sebessége, ha a kocsi 100 m út

befutása után áll meg?

b) Mennyit csökkent a kocsi mozgási energiája a lassítás első méterén?


Köszi annak, aki segít.

Nem tudom, melyik képletet kéne alkalmazni.

A mechanikai energiamegmaradás törvényét? m*g*h = 1/2*m*v^2 (itt nem ír súrlódásról a feladat.) De akkor hogy jön majd ide a Joule?


2021. márc. 3. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:

a)

A kocsin végzet munka: W = F * s = 1000 N * 100 m = 100 000 J

Ennyi volt a mozgási energiája a lassítás előtt. Mivel ismered a kocsi tömegét, ki tudod számítani a sebességet.

b)

Mennyi munkát végzel a kocsin 1 méter alatt? W = F * s

Ennyivel csökken a mozgási energiája.

2021. márc. 3. 09:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, végülis balf5sz voltam, és elnéztem a feladatot. Köszi a helpet azért 😂
2021. márc. 3. 11:09