Paralelogrammás feladathoz segítség?


Az A1 A2 A3 A4, B1 B2 B3 B4 és C1 C2 C3 C4 négyszögek paralelogrammák. Jelöljük Si–vel az Ai Bi Ci háromszög súlypontját. Mutassuk meg, hogy az S1 S2 S3 S4 négyszög is (esetleg elfajuló) paralelogramma.


Ez maga a feladat. Gondolkoztam rajta, hogy lehetne megoldani, helyvektorokkal próbálkoztam, de nem jött ki semmi használható.


Valaki tudna ebben segíteni, hogy is kéne megoldani?



2021. márc. 4. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A sulypontok helyvektorait megadod, majd kepezed az S1S2 es az S4S3 vektorokat. Azt kapod, hogy egyenlők.

2021. márc. 5. 06:05
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, abban még tudnál segíteni, hogy lesznek egyenlők? Nem jön ki nekem. :( Köszi!
2021. márc. 5. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A paralelogramma tulajdonság miatt:

A1A2=A2-A1=A3-A4=A4A3

B2-B1=B3-B4

C2-C1=C3-C4


S1S2=S2-S1=(A2+B2+C2)/3-(A1+B1+C1)/3=

=((A2-A1)+(B2-B1)+(C2-C1))/3=

=((A3-A4)+(B3-B4)+(C3-C4))/3=

=(A3+B3+C3)/3-(A4+B4+C4)/3=S3-S4=S4S3

2021. márc. 5. 16:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösziii. :)
2021. márc. 5. 20:47