Valaki segítene hogy hogyan kell kiszámolni? 1. 2x+y=7 2x-5y=2 2. 3x+4y=12 7x-5y=4

Válaszotokat nagyon köszönöm!

2021. márc. 9. 09:37
 1/6 anonymousreview60 ***** válasza:
2021. márc. 9. 10:12
 2/6 anonim ***** válasza:

kétismeretlenes egyenlet.

A matekarcok.hu-n megtalálod a megoldási módszert.

2021. márc. 9. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Először gondolkodj el azon, hogy mi a feladat, mit kell kiszámolni. Ha tudod, akkor nézz utána annak, hogy a könyvedben vagy az órán hogy oldódtak meg ilyen feladato. Ha ezután sem boldogulsz, akkor tedd fel itt a kérdéseidet, de azt már egy kicsit értelmesebben.
2021. márc. 9. 10:35
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

#3: az a baj, hogy a matek házifeladat kérdések döntő többségénél meg sem próbálják végiggondolni, vagy elkezdeni a megoldást a t. diákok.


Sőt, még hepciáskodni is elkezd némelyik, ha megpróbálja valaki gondolkodásra serkenteni.

Mondd meg a végeredményt, amit be tud írni a hf-ba.


Fogalma sincs arról, hogy miért kap házifeladatot! (hogy begyakorolja az órán elhangzott tananyagot).


A múltkoriban belinkelték egy ilyennek a matekarcok.hu-ról a vonatkozó feladatmegoldást. Erre nekiállt értetlenkedni, hogy az nem jó, mert más számok vannak benne a hf-hoz képest.

Anyámborogass! :-DDDD


Csak be kellett volna helyettesíteni a feladat számokat az egyenletbe.... De nem! Erre sem képes.


Most mit lehet erre mondani?

2021. márc. 9. 10:53
 5/6 A kérdező kommentje:

Én azért elkezdtem csak eladatam. 2x-5(7-2x)=2

10x-14x-2x=2 de a 2dik sor nem tudom h jó e így

2021. márc. 9. 11:54
 6/6 anonim ***** válasza:
2x-35+10x=2 (A zárójelfelbontást elrontottad. A zárójelben levő tagokat kell megszorozni (-5)-tel.)
2021. márc. 9. 11:59