Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megcsinálni ezeket...

Hogy kell megcsinálni ezeket a matek feladatokat? Egyáltalán nem értem. Mit kéne csinálni?

Figyelt kérdés

1. Egy szabályos sokszög egy külső szöge 18°.

a. Hány átlója van összesen?

b. Mennyi a belső szögek összege?

c. Mekkora egy belső szöge? Milyen fajtájú szög ez?

2. Milyen távol van a kör középpontjától az a pont, amelyből 16 cm-es érintőszakasz

húzható egy 24 cm átmérőjű körhöz? Készíts rajzot is!

3. Egy érintőnégyszög oldalai 8 cm, 11 cm és 13 cm hosszúak. Számítsd ki a negyedik

oldal hosszát!

4. Mekkorák a paralelogramma belső szögei, ha az egyik oldalon fekvő szögeinek aránya

2 : 5! Készíts rajzot!

5. Egy egyenlő szárú háromszög szárai 18 cm hosszúak, az alaphoz tartozó magassága

13 cm. Mekkora az alapja? Készíts rajzot is!

6. Egy derékszögű háromszög befogói 33 cm és 5,6 dm.

a. Mekkora az átfogója?

b. Mekkora a területe?

c. Mekkora a kerülete?

d. Mekkora a beírt kör sugarának hossza?

e. Mekkora a köré írt kör sugarának hossza?



2021. márc. 9. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy tedd azt, hogy egyszerre csak egy feladattal próbálkozz. Nézd meg, hogy mit tanultál az adott témáról, és aztán, ha nem jutsz eredményre, akkor tegyél fel itt kérdéseket.

Aztán jöhet a következő probléma.

Egyszerre 6 darab, több alpontból álló kérdésre - szerintem - nem fogsz választ kapni.


1)

https://www.youtube.com/watch?v=5URal2meYgQ

[link]

...

2021. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Külső szögek összege 360°. A többi ebből menni fog ;)

2. Sima Pitagoras-tétel

3. Érintőnégyszögek tétele: Egy síknégyszög akkor és csak akkor érintőnégyszög, ha két-két szemközti oldalának összege egyenlő.

4. paralelogramma 1 oldalán fekvő szögek összege 180°.

5. Szintén Pitagoras-tétel.

6. dettó. és Herón-képlet. meg kicsi Thales.


Dolgozz kicsit!

2021. márc. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm a segítséget, de sajnos olyannyira hülye vagyok a matematikához, hogy már három napja ülök e fölött a hat feladat fölött. Egyszerűen képtelen vagyok megoldani
2021. márc. 9. 10:31
 4/5 A kérdező kommentje:
Viszont a második feladat megoldásában tudnál még egy kicsit segíteni? Azt el se tudom kezdeni
2021. márc. 9. 10:48
 5/5 anonim ***** válasza:

rajzold le! Adott a kör kp-ja (O), ettől x messze külső P pont. P-ből húzol érintőt a körhöz, tudjuk, hogy ez 16 cm. Az E érintési ponthoz húzott sugár (amiről tudjuk, hogy 24 cm) merőleges az érintőre.

Vagyis van egy derékszögű háromszöged, aminek ismert a 2 befogója, és keresed OP szakasz (x) hosszát. A Pitagoras-tétel meg gondolom nem újdonság.

2021. márc. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!