Hogy kell ezeket pontosan megoldani ?


1) 4 sin x = 1


2) -2 cos x = 1/2



2021. márc. 9. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Leosztasz a baloldalon álló együtthatóval, és utána veszed a jobboldali számnak a szinusz vagy koszinusz inverzét.

A végén ne felejtkezz el a periodicitásról!

2021. márc. 9. 14:07
 2/2 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudod megoldani, csak közelítő módszer létezik rá:


1) sinx=1/4

x1= 14,48°+k*360°, x2=165,52°+k*360°


2) cosx=-1/4

x12=+-104,48°+k*360°


A k tetszőleges egész számot jelöl.

2021. márc. 9. 14:25