Kristófnak és Eszternek összesen 15000ft zsebpénze van. Amikor mindkettőjük zsebpénze megkétszereződik, Kristófnak annyi zseb pénze lesz, mint Eszternek most. Mennyi pénze van most Kristófnak?

2021. márc. 10. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen!


Felírtad már? Muti!

2021. márc. 10. 12:10
 2/3 A kérdező kommentje:
Az jött ki hogy x=3750
2021. márc. 10. 12:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha Kristófnak x forintja volt eredetileg, akkor Esternek 15000-x forintja volt. A szöveg szerint amikor megduplázták Kristóf pénzét, akkor Eszter eredeti pénzösszegét kapta, tehát


2*x = 15000-x, rendezés után

x = 5000-et kapunk, tehát Kristófnak eredetileg 5000 forintja volt.

2021. márc. 10. 13:01