[link]


Elakadtam, hogyan számolom ki az a oldal magasságát az ma-t?



2021. márc. 13. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:

T(3szög)=a*b*sin(GAMMA)=2 - ehhez minden adatod megvan.

T(8szög)=8*T(3szög)


és ennyi


a magasságra nincs szükség

2021. márc. 13. 11:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha behúzod a magasságot, akkor keletkezik egy derékszögű háromszög, melynek ismered az átfogóját és a hegyesszögeit, innentől szinusszal vagy koszinusszal lehet számolni az a oldalt és a magasságot.


Ha a háromszög területét szeretnéd megtudni, akkor elég csak az a*b*sin(közbezárt szög)/2 képletet használnod. Esetünkben a=b=11 cm, közbezárt szög=45°.

2021. márc. 13. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, butaságot mondtam, mea culpa!


Az első lépés szögfüggvénnyel kiszámolni a 3szög szárait, utánna mehet, amit írtam.

2021. márc. 13. 11:55
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos ezt nem értem.

Az átlója 22 cm ezért b és a c oldal 11 cm.

Levezetnéd számokkal?

Az a oldal az mennyi?

2021. márc. 13. 11:57
 5/7 anonim ***** válasza:
A háromszög szárai adottak, azokat nem kell kiszámolni.
2021. márc. 13. 11:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt ütközik az ki, hogy mennyire érted a különböző képleteket.

Az a*b*sin(közbezárt szög)/2 képletben az 'a' nem ugyanaz az a, amit te a-val jelöltél. Esetünkben az a és b helyére azokat az oldakat kell írni, amiket te c-vel jelöltél, amik 11 cm hosszúak.


Tehát a területképletbe behelyettesítés után ezt kapod: 11*11*sin(45°)/2, és ezt ki tudod számológéppel számolni.


Ha minden áron ki akarod számolni az a oldal hosszát, akkor azt kell csinálnod, amit leírtam; derékszögű háromszögben a szögfüggvényekkel ki tudod számolni a magasságot és az a oldal részeit, és a részek összege lesz az a oldal hossza (nem meglepő módon az a oldal két félre van osztva).


Másik lehetőség -amit egyenlő szárú háromszögnél nem szoktunk használni gyakran, mert lehet egyszerűbben is számolni, lásd fent- a koszinusztétel használata. Ha abba behelyettesítesz, akkor ezt kapod:


a^2 = 11^2 + 11^2 - 2*11*11*cos(45°), és ezt az egyenletet kell a-ra megoldanod.

2021. márc. 13. 12:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2021. márc. 13. 12:07