Valaki tud segiteni matekban?

Egy kor sugara 3cm. Szamitsa ki ebben a korben a 270 fokos kozepponti szoghoz tartozo korcikk teruletet.
2017. szept. 24. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A kör kerületének képlete: 2*r*pí (r a kör sugara)

Innen már csak megy!

2017. szept. 24. 15:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Ehhez kerület helyett nem terület kéne?


Egy kör, azaz 360fok területe r^2*pí, szóval 9pí.


270fokos szöghöz akkor 270/360= 3/4-e kell.


3/4*9pí = 6,75pí

2017. szept. 24. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:

ha alfa középponti szöget veszünk, akkor a Körcikk területe: r*r*pi*(alfa/360fok)

r=3 cm

pi (kerekítve)=3,14

alfa=270 vagyis alfa/360=0,75


Tehát a kérdéses terület: 21,2058 cm^2

2017. szept. 24. 15:42
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom!:)
2017. szept. 24. 15:55