Sziasztok ebben a feladatban kérnék egy kis segítséget! Előre is köszönöm

lg (x-13) - lg (x-3) + lg2 = 1



2021. márc. 17. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

x>13

lg(2(x-13)/(x-3))=lg10

A kölcsönösen egyértelműség miatt:

(x-13)/(x-3)=5

x-13=5x-15

2=6x

x=1/3<13 => nincs megoldás

2021. márc. 17. 15:58
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!! Ebben is tudsz segíteni légyszíves? (vagy valaki)

lg2 + lg (x+3) = 1

2021. márc. 17. 16:10
 3/10 anonim ***** válasza:

x>-3

lg(2x+6)=lg(10)

A kölcsönösen egyértelműség miatt:

2x+6=10

x=4

2021. márc. 17. 16:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs! Eltoltam. x=2
2021. márc. 17. 16:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Első

Én csak arra kérdezek rá mert lehet valamit elszámoltam, hogy nekem X = 1/2 jött ki azzal, hogy átvittem (x-3)-t.

Hol hibázhattam szerinted?

2021. márc. 17. 16:15
 6/10 anonim ***** válasza:

első feladat az 4x

Szerintem akkor nem én hibáztam:D

2021. márc. 17. 16:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Sehol. Én toltam el. Ismét bocs!!

x-13=5x-15


2=4x


x=1/2<13 => nincs megoldás

2021. márc. 17. 16:18
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget utolsó kérdésem,hogy ezt jól-e csináltam.

log 3 x = 1

log 3 x = 1, x > 0

x = 3˘1

x= 3 , x > 0

x = 3

2021. márc. 17. 16:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. márc. 17. 16:27
 10/10 A kérdező kommentje:
Szupeer akkor meg is értettem köszönöm szépen!
2021. márc. 17. 16:28