Egyenlettel megoldható szöveges feladatban kellene segítség. Segítene valaki?

Bálint-napon Szabolcs egy csokor virággal akarja meglepni választottját. Tudja, hogy Melinda a rózsát szereti a legjobban. A virágkereskedő a piros és fehér rózsát árul. A piros rózsa szálja 20%-kal drágább, mint a fehéré. Ha Szabolcs mindkét fajtából ugyanannyit vásárol, akkor 1320 Ft-ot fizet. Az árus hajlandó engedni az árból, ha mindkét fajtából 3-mal többet vásárol Szabolcs. A piros rózsa árát a fehér árában adja, a fehér árából 20%-ot enged. Így 2160 Ft-ot kell fizetnie. Szabolcs rááll az ajánlatra, mert így a húgának is kedveskedhet. Hány szál rózsát akart venni eredetileg, és mennyi volt a kétféle rózsa száljának eredeti ára?

2021. márc. 18. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

piros egy szárának ára: 1,2x

fehér egy szálának ára: x

mindkét fajtából y-t


1,2xy+xy=1320 (1)

(y+3)x+(y+3)*0,8*x=2160 (1)

---------------------------------

Ezt az egyenletrendszert meg tudod oldani?

2021. márc. 18. 11:40
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, innen sikerült, köszönöm!
2021. márc. 18. 11:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyszerű!
2021. márc. 18. 12:42