Tehát az oldatot és az oldott anyagot összeadom és utána a kapott számmal elosztom az oldott anyagot? Szóval pl. 40g oldatban 15g oldott anyag van és akkor 40+15= 55 15/55=0,2727 --> 0,2727*100=27,27% ?

Vagy most már mást is belekeverek? Valaki légyszi segítsen!!



2021. márc. 18. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A 40 g az oldat, abban van benne a 15g oldott anyagod (és 40-15=35g a víz vagy akármi, de ez lényegtelen ilyenkor), azt már nem kell hozzáadni.

moa= 15g

mo=40

m/m%=moa/mo=15/40

2021. márc. 18. 16:40
 2/3 anonim ***** válasza:
(15/40)*100=37,5m/m%
2021. márc. 18. 16:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat:D
2021. márc. 18. 17:20