Elektromos munka, teljesítmény


1. Mennyi az elektromos munka, ha 35 C töltés átáramlása közben a fogyasztó kivezetésein mért feszültség 50 V?


2. Mennyi a 4 perc alatt végzett elektromos munka, ha a fogyasztó kivezetésein mért feszültség 14,5 V, a rajta áthaladó áramerősség pedig 600 mA?


3. Mekkora a zsebizzó teljesítménye, ha 45V feszültségű áramforrásra kapcsolva rajta 800mA erősségű áram folyik?


4. 230 V-os, 900 W-os merülőforralót 15 percig működtetünk. Mekkora az energiaváltozás? Mekkora a merülőforralón átfolyó áram erőssége, ha hálózatra kapcsoljuk?


5. Mennyi idő alatt végez 360kJ munkát egy 0,8 kW-os mosógépmotor?


6.68V-os áramforrásra kapcsolt forrasztópákán 5 A-es áram folyik. Mennyi a teljesítmény? Mekkora az energianövekedés 5 perc alatt?



2021. márc. 19. 09:46
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:

A következő képleteket kell használni:

W = Q·U

W = P·I

Q = I·t

P = U·I

2021. márc. 19. 11:10