Valaki aki jó fizikából letudná írni ide a közegellenállási erő képletét, hogy hogy kell kiszámolni. Leírná, hogy mi mit jelent?

2021. márc. 19. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 19. 10:42
 2/3 anonim ***** válasza:
Fk = m* g
2021. márc. 19. 12:09
 3/3 anonim válasza:

Fk = 1/2 * k * A * Ró * v²


k = test alakja

A = test közeggel merőleges testfelülete

Ró = közeg sűrűsége

v² = a sebesség négyzete (a sebességet szorzod önmagával)

1/2 = az egésznek a felét kell venni

2022. júl. 20. 07:53