Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mondjátok el kérlek a vélemény...

Mondjátok el kérlek a véleményeteket a mormon vallásról?

Figyelt kérdés
Kicsit kifejtve, ha lehet ne egy-két mondatba

2021. márc. 24. 08:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

A vallás házik mindig a tanártól függnek.


Nekem az a véleményem róla, hogy hülyeség, mint az összes többi vallás. Csak a népet irányítani jó.


De egy ilyen kijelentését a vallás tanárod akár meg is buktathat téged, szóval olyan véleményt írj, ami a tanárnak tetszik. (Azt meg hogy hogy áll a mormon valláshoz a te tanárod, én nem tudhatom)

2021. márc. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A mormon vallás felületesen nézve első találkozáskor nagyon furcsának, gagyinak, zavarosnak tűnhet. Ha azonban mélyebben megismeri az ember (én magam is mormon vagyok) akkor olyan alapigazságokhoz jutunk aminek a helyességében nehéz lenne kételkedni.

A mormonizmus gondolkodásmódjában, istenképében visszanyúlik a korai kereszténység nícea előtti (Kr. u. 1- 375 közötti) időszakára, ami egy gondolatiságában, tantételeiben még plurális, sokszínű, diverz szellemi irányzat volt, amiben sokminden megfért, amit a későbbi történelmi kereszténység már eretnekségként üldözött.

A mai mormon egyházi működés és vallásgyakorlat, kicsit már ismétcsak eltér a Joseph Smith - Brigham Young korszak (1830-1877) szellemileg friss, forrongó, kinyilatkoztatásokban gazdag légkörétől (teszem hozzá a szubjektív véleményemet: sajnos).

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza ma egy 16 milliós tiszteletreméltó konszolidált világegyház, amely minden kontinensen jelen van és rohamosan növekszik. Sajátos nézetei ugyan markánsan eltérnek a történelmi kereszténységtől, de a mindennapi egyházi élet nem érdemben más mint egy bármilyen más protestáns jellegű gyülekezetben, talán csak az egyháztagok aktivitása jelentősebb, résztvevőbb, közösségibb.

A mormon Szent Templomok működése, az ott folyó munka viszont valóban unikum. Ez szorosan összefügg a mormonok családkutatásra vonatkozó vallási kötelezettségével ami egy szintén rendkívül izgalmas és értékes eleme az egyháznak.


Nyilván azért vagyok egyháztag, mert jónak tartom, igaznak tartom és mert gazdagítja az életemet, de nem állítom, hogy mindenki számára ez a legjobb. Más egyházakban is sok értékes dolog van. (Az adventisták az egészséges életmód terén úttörők, a metodisták kiemelkedő szociális tevékenységet fejtenek ki, a Krisnatudatúak -- hogy nem keresztény szerveződést is említsek-- a fenntartható életmódban, ökológiai gazdálkodásban végeznek nagyszerű munkát. Ferenc pápával a katolicizmus is új dinamikus korszakába lépett, nagyon sok értékkel, de még sorolhatnék másokat is.)

2021. márc. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főleg a második válaszolónak ☺️
2021. márc. 25. 15:41
 4/17 anonim válasza:
Jóarcok a mormonok ismerek párat, viszont amikor mesélték az alapító sztoriját hogy aranytáblákat ásott ki a földből az fura volt, de ettől még lehet hogy igaz.
2021. márc. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Kedves kettes válaszoló.

Jó lenne neked is vagy 30 feleség, köztük testvérpárok mi? Vagy csak konkrétan a négereket és az indiánokat utálod mint a bigott Young és a kuruzsló Smith? S nehezményezed hogy négerek is lehetnek papságviselők? 😂 Igen, nagyon helyesenattól már messze van ez a szekta.

2021. ápr. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Nem a 2-es vagyok, de már nem gyakorolják a többnejűséget, az egész egyház konkrétan átt lett szervezve úgy hogy a mai keresztény normáknak megfeleljen. Szerintem sok mai egyháztagjuk ha hallaná ezeket a régebbi sztorijaikat az egyháznak a 19.századból ledöbbenne.
2021. ápr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Egyébként az egész mormonizmus túl van ragozva, ugyanolyan fake mint amit L Ron Hubbard csinált a 20. században a szcientológiával, annyi hogy mivel Smith úgy írta meg a könyvet hogy hasonlítson a bibliára azzal több embert meg tudott bódítani meg Hubbard a xenus meg dietetikás marhaságaival.
2021. ápr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
*mint Hubbard a xenus meg dietetikás marhaságaival
2021. ápr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
a szcientológia annyival aljasabb azért hogy ott teljesen beforgatják a tagokat és kvázi elvágják a külvilágtól hogy nehogy kételyeik legyenek és meginogjanak kicsit is ( nem is kell hozzá a xenus marhaság, azt már valami elég magas szinten kiugrott emberekkel akarták megetetni) a legtöbb keresztény egyházból meg -ha nem valami nagyon elborult kisebb szekta leágazódás- eldöntheted hogy benne maradsz vagy eltávolodsz, más érdekel, vagy egyáltalán nem. mormonéknál nemtom mi dívik
2021. ápr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
6-7es voltam, a kisebb szekták közül a mormon az egyike a legkevésbé ártalmas csoportosulásnak, náluk ha bármi gond van ott annyira messzire nem mennek el a tagok mint mondjuk a szcientológiánál meg jehova tanúinál, a mormonizmust még el lehet hagyni úgy ahogy hellyel közzel hogy ne sérülj meg teljesen.
2021. ápr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!