Hogy kell megoldani ezt a feladatot(Vektorok)?

Ha adott 3 térbeli helyvektor(a,b,c) amik nem egysíkúak, és végpontjaik A, B, C akkor hogyan lehet bebizonyítani hogy az A,B,C által meghatározott síkra merőleges az aXb + bXc + cXa ?

2021. márc. 24. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A három vektor kezdőpontja mi?
2021. márc. 24. 16:00
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocs! Látom, hogy a helyvektorok!

Az (a-b), (b-c), (c-a) vektorok és az axb+bxc+cxa vektor skaláris szorzatait kell képezni, és megmutatni, hogy ez 0.

2021. márc. 24. 16:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Es a skalárszorzatot itt koordinátakkal kell vagy lehet egyszerűbben is? Koordinátákkal elég hosszú és bonyolult
2021. márc. 24. 18:51
 4/5 anonim ***** válasza:

(a-b)((axb)+(bxc)+(cxa))=

=a(axb)+a(bxc)+a(cxa)-b(axb)-b(bxc)-b(cxa)=

=a(bxc)-b(cxa)=abc-bca=abc-abc=0


[link]

2021. márc. 24. 19:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 24. 21:49