Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Étolaj, citromlé és habfürdő...

Étolaj, citromlé és habfürdő azonosítása vízzel(?)

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalatok és ezek mivel magyarázhatóak?

Előre is köszönöm a segítséget.



2021. márc. 24. 21:02
 1/8 Z003 ***** válasza:
79%

Mit jelent az hogy "atonosítása vízzel" az étolajat a citromlét és a habfürdőt értem.


De kérlek fogalmazd újra mert így nem nagyon érthető.

2021. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Étolaj úszik a vízen.

Citromlé oldódik benne.

Habfürdő habot képez rajta.

2021. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 1.válaszolónak írom, hogy szó szerint így és ennyit kaptam, csak egy listám van, amiket ki kell dolgoznom a középszintű érettségire.
2021. márc. 25. 08:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Huhhh...

Ez középszintű kémia? A 6 osztályos gimis gyerekem.most tanulja kémiából kb. ezen a szinten.

2. voltam.

Egyébként teljesen érthető a kérdés, úgymond kémiásan van megfogalmazva.

2021. márc. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Z003 ***** válasza:
58%

Az elsőt csak azért írtam mert nekem eredetileg így jelenítette meg a kérdést: [link]


De amúgy még az emelt kémia érettségin is megjelennek ilyen kérdések vagy éppen gyakorlat a gyakorlati részen.

2021. márc. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
A nagyobbik fiam biokémen van és emeltre készül, de ilyen egyszerű feladattal nem foglalkoznak. Sokkal összetettebb, elméleti/számolós feladatsorok vannak, millió alrésszel.
2021. márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Z003 ***** válasza:
100%

Én is emelt kémiára készülök a vegyipari ismertek mellett.


A kémia értségik gyakorlati és szóbeli részében még emelten is kérdezhetnek ilyeneket, az írásbeli rész a tényleg jóval összetettebb. De a legtöbb gyakorlati kísérlet kísérlet olyan egyszerű hogy egy okosabb 8.-os megértődne ha megkérdeznék tőle.

2021. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Oksa, én csak az írásbeli részét látom át egyelőre.

Az durva. Plusz még a biosz emelt mellé.

2021. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!