Hogyan lehet egyetlen képlettel felírni ezt a függvényt?

A függvény n-hez rendel (n-1)/4-et ha az n páros szám, és nullát, ha az n páratlan szám.

2021. márc. 25. 11:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Például így:


(n-1)/8 * (1+(-1)^n)


Ha n páros, akkor = (n-1)/8 * 2 = (n-1)/4

Ha n párstlan, akkor = (n-1)/8 * 0 = 0

2021. márc. 25. 12:17