Két hordóban összesen 160 liter benzin volt. Mindkettőből kivettek 10 liternyit, így az első hordóban maradt benzin negyedrésze ugyanannyi lett, mint a második hordóban maradt benzin harmadrésze. Mennyi benzin volt eredetileg az első hordóban?


Ha valaki talán tudna segíteni azt nagyon megköszönném !!

És ha lehet akkor még ma választ tudna adni?? SOS



2021. márc. 29. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyszerű. Fel kell írni, amit a feladat mond.

1. hordó: x liter

2. hordó: (160-x) liter

A litert ezután nem írom ki. Kivétel után:

1. hordó: x-10

2. hordó: 160-x-10 = 150-x

Most megint felírjuk, amit a feladat mond:

1/4 * (x-10) = 1/3 * (150-x)

Ezt megoldod, és készen vagy.

2021. márc. 29. 11:02
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2021. márc. 29. 11:47