Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 1.2 benzin megy...

Opel Astra G 1.2 benzin megy annyira jól, mint az 1.7 dízel? Mindkettő 75 lóerő.

Figyelt kérdés
2020. szept. 3. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos megy, csak sokall jobban kell pörgetni a kicsit.
2020. szept. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:

Forma-forma...ha jol emlekszem mindkettonek 15masodperc van megadva gyari 0-100-ra.

A dizelt max azert erezheted erosebbnek mert nyomatekosabb...az 165Nm-t tud a benzines meg csak 110-et

2020. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eléggé más a kettő, különböző fordulatokon adják le a 75 lovat.

Viszont az 1.2-es motorral csak akkor vedd meg, ha vadonat új az autó...

Nagyon gyenge konstrukció.

Viszont homlokegyenest az ellenkezője az isuzu dízel. Használtautón van még 700 ezer futott km-rel is.

Szóval inkább a 75 lovas dízelt vedd.

2020. szept. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek a benzinmotorok nagyon lomhák érzetre, a nagyobb nyomaték miatt még a dízel rá is tesz egy lapáttal.

Astra G-t, ha nem csak csordogálni akarsz, akkor 1.6-tal kell venni. Még az 1.4 is elég gyengécske.

2020. szept. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=7aEfKHJRAU4


Ebben a videóban a tulaj egy személyes véleményét mondja el az 1.2-es G ről. Ha esetleg érdekelne.


A kérdésed persze nem ez, tudom.


Nekem 1.7 dízelem van. Az tény hogy ugyanúgy 75 pacis de én vezettem 1.2 G-t is exbarátnőmnek olyanja volt és én személy szerint észrevettem némi eltérést. A dízel nyomatékosabb mint írták. Nekem a dízelem kombi, exemé meg csapotthátú (nemtudom a hivatalos nevét) változata volt. Az ő autójának értelemszerűen kisebb a kasznija mert nekem az 1.7 kombi autó. Alapvetően én a sajátomról annyit mondok hogy megy az simán pályán 165Km/h sebességgel is lazán tudtam vele menni persze gyorsabban is tudtam volna de már nem mertem pedig bírta volna még a gép. Az 1.2 es ami az exemnek van vagy volt nem tudom megvan-e még neki. A lényeg hogy oké hogy a lóerő ugyanaz de az messze nem ment annyival mint az én dízelem. Azzal pályán 120 nál már kezdett üvölteni a motor nem azt mondom hogy durván, de érezhető volt hogy neki az már kínlódás. Egyik autó sem volt dugig pakolva, és mi ketten ültünk csak benne, tehát nagyjából az autó saját súlyán kívül csak a mi súlyunk volt meg kb 3 kilónyi cuccnak és ennyi. Amikor mi ezt teszteltük akkor értelemszerűen az én dízelemnek meg sem kottyant az ami a benzinesnek már majdnem kínzás volt. A másik hogy amit én tapasztaltam az én dízelem papíron 15 másodperc alatt gyorsul 100 ra. Amit számtalanszor mértünk úgy is hogy öten ültünk az autóba és én egyedül. Ha öten és megvolt pakolva na akkor kellett 15 másodperc. Ha csak én egyedül és semmi más egyéb cucc nem volt ami súllyal járna azzal 6 másodperc alatt már 100-onvoltam sík terepen. Ezeket többször mértem. Viszont a barátnőm 1.2es astrájánál 10-12 mp volt mire felgyorsult 100ra amior egyedül ültem benne. Ha tele voltunk akkor volt 20 is.

Persze ezek attól is számítanak hogy a motor mennyire van már ki az élettől, hogy bánt vele az előző tulaj vagy tulajdonosok, meg az autószerelők mennyire piszkáltak bele stb...

Ugyan ilyen 1.2 es motorral szerelt Corsat is vezettem kipróbálás céljából annak mivel valamennyire könnyebb a kasznija ment mint a golyó. G Astránál azért gáz 1.2 es motor mert a karosszéria az nagyobb is, nehezebb is. Persze városi használatra tökéletes egy ilyen autó. Pályázni vagy messzebbre elmenni vele országúton is el lehet csak már hosszútávon némileg kínzás lesz neki.

2020. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1.2-esem van. Lomha, előzni csak lendületből merek. Elvileg 3000 fölött kezd gyorsulni, de azt nem nevezném gyorsulásnak. Ellenben baromi takarékos, alig fogyaszt benzint.Még megpakolva sem nyakal, csak ha pörgeted a motort. Olajból sem vészes a fogyasztása, de ez már felújított motor. Ha nem lenne ilyen kényelmes, és takarékos, már eladtam volna.Ennyiért nem kapnék jobbat, szinte biztos.
2020. szept. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!