Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni? (töri)...

Tudnátok segíteni? (töri) Többi lent.

Figyelt kérdés

Mi volt Horthy Miklós szerepe a II. világháborúban?

Mi volt a sorsa a lemondása után?

Légyszi segítsetek, a válaszokat előre is köszönöm!



2021. ápr. 1. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Az internet meg a törikönyv a barátod :) kérj tőlük segítséget!
2021. ápr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Amigossperanto válasza:

Kedves 1-es, értem a szándékodat, de ha kérdeznek valamit arra válaszolj és ne kitérj előle!


Amúgy vitéz nagybányai Horthy Miklós a Magyar Királyság kormányzója (király helyettese) volt a második világháború alatt. (Királyunk nem volt az esetleges szomszédos országok támadásától tartva, ezért lett IV. Károly megfosztva a trónjától. )


A második, nem mondott le, hanem a németek letartóztatták és úgy "mondatták le" (ez kb olyan, mint az órai önkéntes felelés, hogy nincs választásod. Felelsz egyesre vagy egyest kapsz.) A lemondása után Németországba szállították a családjával együtt egy régi kastélyba valahol Bajoroszág területén és ott tartották őt és a családját fogva. Éheztették őket, alig-alig kaptak enni. Az Amerikai csapatok szabadították fel és a Nürnbergi Perek során nem lett megvádolva, attól kezdve véglegesen külföldön tartózkodott, (ha jól emlékszem Portugáliában) hiszen ha hazajött volna, a Tildy rendszer halálra ítélte volna, mint sok más egykor katonai/ állami vezetőt. A család segélyekből élt odakinn és az 56-os forradalom hírére nagyon fellelkesült az idős kormányzó, de amiután leverték a forradalmat az egészségügyi állapota leromlott és bár szervi baja nem volt, 1957-ben elhunyt.


De amúgy nem értem azt, hogy ezt hogy nem lehet tudni? Az még oké, ha valaki nem tudja, hogy ki Pinochet, de a Horthy Miklósról nem tudni semmit, az egy kicsit gáz szerintem. Általános műveltség. Ez olyan mintha nem tudnád ki az a Petőfi Sándor vagy gróf Széchenyi István. Lehet, hogy nem visz előre az élteben és hasznát alig fogod venni, de ha egy értelmes emberi társasággal vagy, akkor hülyének fognak nézni, ha ilyen alapvető dolgokat nem tudsz. Tudom nem reális az, hogy épp Horthyról beszélgessenek az emberek, de pl a Don-kanyarban elesett katonák emléknapján ha belekerülsz egy ilyen beszélgetésbe, akkor inkább maradj csendben, mert megkíméled magadat a leégéstől és talán egy veréstől (ha kocsmatöltelékekkel megy a vita erről) is. A történelem nélkül a jelent sem fogod megérteni, csak olyan leszel, mint egy növény. Csak úgy létezni fogsz a jelenben.

2021. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!