Itt melyik szó jó?

Figyelt kérdés

Egy maszknak és tisztítókendőnek két oldala van, de egy ruhaneműnek, pl. egy pólónak eleje-hátulja van. Azt mondhatjuk, hogy a kendő mindkét oldala, de az is jó lehet adott esetben, hogy a póló (mind)két oldala?


Pl.: A textilfestékkel a póló mindkét oldalára festettem motívumokat. (Vagy inkább: az elejére és hátuljára is festettem?)


2021. ápr. 2. 04:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Vagy az oldal szót egy póló esetében arra mondják inkább, hogy a póló belső oldala, külső oldala?
2021. ápr. 2. 04:31
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy az oldal szót egy póló esetében arra mondják inkább, hogy a póló belső oldala, külső oldala?"

Vagy arra, hogy a jobb oldala meg a bal oldala... :)


Én úgy mondanám, hogy az elejére is meg a hátuljára is, úgy egyértelmű.

Azt a másikat meg úgy mondanám, hogy külseje meg belseje, nem az oldal szót használnám.

2021. ápr. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!