Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gáz térfogatot hogy kell...

Gáz térfogatot hogy kell átszámolni folyadék térfogatra?

Figyelt kérdés
Ha van 303,9441 cm^3 nitrogén gázom, az folyadékban mekkora térfogatú? Ezt hogy kell átkonvertálnom?

2021. ápr. 4. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gázok esetén a térfogat önmagában nem mond semmit, mer' az a piszok gáz már csak olyan, hogy maradéktalanul kitölti a rendelkezésre álló teret. Legfeljebb nagyon alacsony lesz a nyomása.

Meg kell tudnod, mennyi a gáz anyagmennyisége (önmagában a térfogat ehhez is kevés) és abból ki lehet számolni, hogy cseppfolyósítás után mekkora térfogatú lenne.

2021. ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt tudom még, hogy normál állapotban van.

Esetleg úgy lehet, hogy a pV=nRT-be behelyettesítem a p0=101325Pa, V=303,9441 cm^3 (m^3-be ázváltom), R=8,314J/molK, T0=273,15K; ebből kiszámolom n-t molban, amiből aztán tömeget grammba a M=28g/mol adattal és ebből ha van egy sűrűség=0,806g/cm^3 adatom akkor így végeredményül a folyadék térfogatát kapom cm3-ben?

2021. ápr. 4. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha normál állapotú, akkor a moláris térfogata 22,41 dm^3/mol. A térfogatából ki tudod számolni az anyagmennyiséget (én most ezt nem fogom megtenni), az anyagmennyiségéből pedig a tömegét. Ha megvan a tömege, megkeresed a folyékony nitrogén sűrűségét és megkapod a térfogatát. Vagyis az az alapelv, amit leírtál, csak szerintem felesleges állapotegyenletet felírni az elején.
2021. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
250g 20 %-os cukoroldatban hány g víz van?
2021. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 ez itt nem a kérdésfeltevés hanem a válaszolás. Egyébként 200g víz de ha ennek sem megy a kiszámítása akkor még nem kéne az oldalon lenned, a regisztrációs korhatár 16 év és ez 7.-es anyag. Ehhez azért elég sokszor kellene megbukni.
2021. ápr. 8. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!