Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene a Csongor és...

Valaki segítene a Csongor és Tündéhez kapcsolódó feladatokban? Infós vagyok és nem igazán vágom a dolgokat

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kaptam irodalomból egy elég bonyolult házi feladatot, már ott tartok, hogy a neten sincs infó és elvileg magunktól kéne megszülni az egészet, csak infó szakosként ez elég nehéz feladat számomra.


A feladatok a Csongor és Tünde című műhöz kapcsolódnak, 12 kérdés volt, ebből 3-ra nem tudok válaszolni ezekben kéne a segítségetek.


Mit jelentenek és honnan erednek az alábbi nevek? (nyelvi elemzés szükséges) Tünde, Balga, Ledér, Mirigy, Duzzog


Melyek a mű főbb hangnemei?


Más népekre, nyelvekre is történik utalás a műben, ezeket meg kell fejteni: Tudsz-e sógorul? Hát a medvebátya nyelvén? Dimitri boltos rác. Földem olyan, mint az árva tót deák. Kinek melyik művében találkoztál tótokkal, kik azok a tótok?


Egyébként olvastam a művet és átbújtam legalább 3 elemzést, de ezeket nem sikerült megoldani.


Ha valakinek bármelyikre van valami ötlete, válasza ne tartsa magában, nagyon sokat segítene, ha csak forrást linkelsz be azt is megköszönöm.



2021. ápr. 4. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

népek: osztrák, orosz, szerb, szlovák

Mikszáth:Tóth atyafiak

2021. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nevek: tulajdonságokból, a szereplőkre jellemző dolgok megnevezéséből erednek (beszélő neveknek)

Jelentésük:

Tünde - tündér (a tündér szóból alakult ki később a Tünde név)

Balga - együgyű

Ledér - laza erkölcsű (hölgy)

Mirígy - váladékot termelő belső szerv, átvitt értelemben megromlott becsület.

Duzzog - megsértődik

2021. ápr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!