Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene nekem ezekben...

Valaki segítene nekem ezekben a feladatokban? Esetleg levezetné nekem?(Ha van előttem egy megoldott példa sokkal könnyebben meg tudom csinálni utána az ilyen fajta feladatokat)

Figyelt kérdés

1,Számítsd ki az x2 + (y + 2)2 = 9 egyenletű kör és az e egyenes közös pontjainak koordinátáit, ha egyenlete x + y = 2.


2,Írd fel az (x - 3)2 + (y - 6)2 = 8 egyenletű körhöz a P ponton keresztül húzható érintő egyenletét, ha P(-2; 4).


3,Írd fel annak a körnek az egyenletét, amelynek középpontja és sugara K(-2; 4), r = 3.



2021. ápr. 7. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:

1. A két megadott egyenletből álló egyenletrendszert kell megoldanod. Az egyenes egyenletéből kifejezel egy ismeretlent, és berakod a kör egyenletébe.

2. A körhöz két érintő húzható. Az érintő mindig merőleges az érintési pontba húzott sugárra. Ha ezt egy ábrára berajzolod, akkor láthatod, hogy az érintési pontból derékszög alatt látszik a kör középpontjától a P pontig érő szakasz. Az érintési pont tehát ennek a szakasznak a Thalesz-körén van rajta. Felírod a kör egyenletetét, aztán a két kör egyenletéből álló egyenletrendszert megoldva (egyiket a másikból kivonva) megkapod az érintéis pontokat.

3. Lehet át kéne nézned a tankönyvedben a kör egyenletére vonatkozó fejezetet. Ez egy nagyon egyszerű feladat, jobban jársz ha magad jössz rá.

2021. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1.: 1) Felírod a két adatot:

x+y=2

x²+(y+2)2=9


2) kifejezed a könnyebbik (ránézésre is az első az) egyenletből az y-t vagy az x-et. Azaz úgy rendezed az egyenletet, hogy a bal oldalon csak az y vagy csak az x legyen. Mivel jelen esetben az x négyzeten van, így értelmesebb az y kifejezni, mert avval a későbbiekben könnyebb lesz számolni.


3) a fent kapott y eredményét (az x és egy szám fog benne szerepelni) behelyettesíted az második példába, y helyére. Ez által egy egyismeretlenes egyenletet fogsz kapni, amit egyszerűen levezetsz.

2021. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
(előző vagyok) ekkor megkapod az x eredményét. Aztán ezt az x-ként kapott eredményt behelyettesíted az első példában az x helyére és az eredményt levezte megkapod az eredményt. Ezáltal pedig a meccéspont kordinátáját is.
2021. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
meccéspont kordinátája
2021. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a magyarázatot!

Nem szeretnék nagyon pofátlan lenni,de nagyon hálás lennék ha valaki levezetné/megoldaná nekem ezeket a feladatokat. Mi előtt jönnének a kommentek nem azért,mert lusta vagyok megcsinálni,hanem azért ,mert ez az a témakör amikor teljesen sötétben tapogatózok és az sem segített a megértésében, hogy 2 hétig nem tudtam részt venni a digitális órákon (halál esett illetve betegség miatt).


Előre is nagyon szépen köszönöm ha valaki segít nekem.

2021. ápr. 7. 18:47
 6/7 krwkco ***** válasza:

"meccéspont" ez komoly?

Bocs. Tudom, hogy a kommentem nem segít, de nem tudtam megállni. :-)

2021. ápr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó nah, a lényeg lejön, aztán nem aludtam este vagy mittudjamén, hogy sikerült így írnom 😂😂😂
2021. ápr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!