Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki egy java...

Mrkol kérdése:

Segítene valaki egy java programozási feladatban?

Figyelt kérdés

Elkezdtem java programozást tanulni, és az egyik feladatnál elakadtam, kérem valaki küldje el a kódot, hogy rájöjjek hol rontottam el.

A feladat:

Készítsenek egy programot, amiben egész számokat kérnek be a felhasználótól. 10 egész számot kell bekérni és eltárolni egy tömbben. Ha a felhasználó nem egész számot ad meg, írjanak ki hibaüzenetet és addig ismételjék a bekérést, amíg nem a megfelelő (vagyis egész) számot kapnak. Írjanak egy eljárást is, amiben megszámolják, hány páros szám van az egész számok között. Írják ki a képernyőre a tömb elemeit és azt is, hogy hány páros szám van közöttük.



2021. ápr. 7. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

Elakadtál? Akkor töltsd fel a kódot a pastebin.com, hastebin.com, ghostbin.com, stb. kódmegosztó oldalakra, és valaki majd megmondja, hogy mi a hiba.

Ez nem így megy, hogy elakadtál, szóval küldjük el a kódot, mert egy munkahelyen sem így viselkedik az ember, az informatika érettségin meg megbuksz ilyen hozzáállással.

2021. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek az oldalak a későbbiekben hasznosak lesznek. Értem én, hogy ez nem így megy és egyet is értek veled, viszont most az a gondom, hogy rosszul rakom össze a programot, és próbálnám megérteni a válaszaitok alapján, hogy hogyan is kéne helyesen.
2021. ápr. 7. 16:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A első feladat pszeudokóddal kb. ennyi:


számok := 10 elemű egész tömb

jószám := 0

Ciklus amíg jószám < 10:

. bekér: szám

. ha szám egész:

... számok[jószám] := szám

... jószám := jószám + 1

. különben:

... kiír: hiba!


Azt hogy egész számot írtak-e be sokféleképpen meg lehet nézni, attól függően hogy mennyire vagyunk szigorúak, pl. a 3,0 vagy 3.0 az egész-e. Pl. van-e pont vagy vessző a beadott sorban. Vagy egészként és lebegőpontosként értelmezve van-e különbség köztük. vagy 1-gyel osztva van-e maradék, stb

2021. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!