Hogyan jön ki ez a fizika feladat? (BME)


[link]


Itt van a megoldása a feladatoknak.


[link]


Itt vannak maga a feladatok.


A második feladatban hogyan jön ki a 14 fok?


Maga a megoldás menetét értem és hogy hogyan jutunk el a tgf=BIl/mg-hez, amit nem értek, hogy mibe kell átkonvertálni az adatokat, hogy működjön a dolog.


Pl.: A 100g-ot gondolom kg-ban kell venni így 0,1kg lesz

A l hosszúságot azaz a 25 cm-t 0.25 méternek kell venni.


Így is a képlettek 250 jön ki :D


Tehát milyen adatokat milyen mértékegységbe kell konvertálni?


+ valaki le is tudná vezetni, hogy akkor számokkal hogy nézki ez a képlet?


Előre is köszi, a fizika nem az én tantárgyam :D



#fizika #BME #fizika2i
2021. ápr. 7. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

SI-ben:

B=0.5 T (500 mT)

I=2 A

l=0.25 m (25 cm)

m=0.1 kg (100 g)

g=10m/s^2 (az egyszerűség kedvéért)


B*I*l/(m*g) = 0.5*2*0.25 / 1 = 0.25

atan(0.25) = 14 fok (kb.)

2021. ápr. 7. 17:36
 2/2 A kérdező kommentje:

Ohh kiment a fejelből, hogy tan(f)-et kapom meg nem a fokot :D


Köszönöm szépen!

2021. ápr. 7. 17:48