Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jó reggelt. A kérdésem hogy...

Zsitehara kérdése:

Jó reggelt. A kérdésem hogy vettem egy számologépet(tudományos számologép, cs-12plus).A kijelzőn felül van a D,R,G-funkciók.Hogyan tudok lépegetni rajtuk.Mert a gép jelzi,Ans gomb nyomásával tudok lépegetni,de amikor lenyomom nem csinál semmit?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 10. 08:21
 1/2 anonim ***** válasza:

szia! neten nem találtam ilyenről képet, szóval azt mondom ami a legtöbbnél működik. ha narancssárgával van ráírva a DRG és van rajta egy narancssárga shift (általában bal felül) gomb akkor próbáld meg úgy, hogy azt megnyomod előtte. (a narancs csak egy példa, csak ugyanolyan színűnek kell lenniük)

remélem tudtam segíteni

2021. ápr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezeken a gépeken van egy alap beállítás: SHIFT MODE -ban egy számjegy lenyomásával beállítom a szög alaptípusát. (például DEG -fok)

Ha csak egy szöget akarok átszámítani, akkor használom a kérdezett gombot:

30 (ezt beírom példaként) SHIFT ANS gombbal megjelenik egy ablak, ebben megint számjeggyel választhatok, hogy melyik mértékegységben van a példában szereplő szög. Ezt = jel átszámolja az alapban beállított szögre.

(Ezt a gombot szinte soha nem kell használni - csak az alapbeállítást!)

2021. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!