Ki tudod ezt számolni nekem légyszi, vagy elmagyarázni légyszi?

[link]
2021. ápr. 14. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem nyílik meg :(
2021. ápr. 14. 08:38
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:

P_p = P_sz

[link]

2021. ápr. 14. 08:50
 3/5 A kérdező kommentje:
addig értem, de akkor a többit hogy számoljam ki?
2021. ápr. 14. 09:25
 4/5 anonymousreview60 ***** válasza:

1. P_p = P_sz

2. Valamelyik (primer/szekunder) áram (I)/feszültség (U) ismert, abból a vonatkozó feszültség(U)/áram(I) számolható: P_p/sz = U_p/sz·I_p/sz

3. A primer/szekunder feszültség/áram ismeretében a szekunder/primer feszültség/áram számolható a tekercsszámokat tartalmazó képletek alapján.

2021. ápr. 14. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A transzformátor alapegyenlete: Up/Usz=Np/Nsz=Isz/Ip.

Ezenkívül ideális (veszteségmentes) transzformátor esetén: Pp=Psz.

Ezek alapján a hiányzó adatok számíthatók.

2021. ápr. 14. 16:20