Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiából tanultuk a redoxi-rea...

Kémiából tanultuk a redoxi-reakciókat, és én hiányoztam, osztálytársaim nem tudják elmagyarázni, valaki kérem segítsen, írja le, hogy hogyan kell számolni vele (? ) Az értelmes válaszokért köszönet

Figyelt kérdés

2012. nov. 21. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Tágabb értelemben az oxidáció elektronleadást, a redukció elektronfelvételt jelent.


Oxidáció: elektron leadás.

Redukció: elektronfelvétel.


Más néven elektron átmenettel járó reakciók.


Redukálószer: Az az anyag ami a partnerét redukálja. (ő oxidálódik)


Példa 1:


2 Na + Cl2 = 2 NaCl


Azért mert 2 elektront ad át.

2 Na = Lead két elektront a stabilabb szerkezetért és átadja a Cl2nek. Legelső mondatban írtam, hogy ami elektront ad le az oxidáció szóval ez is oxidáció tehát ez lesz a redukálószer.


Cl2= Redukálódik mert fel veszi a két elektront és ő lesz az oxidálószer.

2012. nov. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

értem, köszi, kezdem már kapizsgálni, holnap írunk belőle,majd megkérdezem kémiatanárt,(7:15-kor lesz kémia szakkör, amire be fogok menni) hogy elmagyarázná-e nekem,mert hiányoztam,és remélem elmagyarázza, a 4.órában fogjuk megirni .

köszönöm azért a válaszodat, segített megérteni,hogy mit miért :)

2012. nov. 22. 17:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit, remélem jól sikerült a dolgozat!? :)


Az a baj az ilyeneket írásban nem igazán lehet jól elmagyarázni. :)

2012. nov. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hát sajnos 3/4 lett,de az is jobb,mintha 1-es lenne :D

köszönöm a válaszodat, sokat segített :)

2012. nov. 24. 09:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Örülök neki! :)


A 3/4-ed miatt ne bánkódj, még ki tudod javítani! :)

2012. nov. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!