Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy ilyen kapcsolásnál az...

Egy ilyen kapcsolásnál az ellenállásokra eső feszültséget és áramerősségeket hogyan kell kiszámolni ha az ellenállások értékei és az alapfesztültség meg van adva?

Figyelt kérdés

megpróbálom lerajzolni... ha nem látható akkor kitalálok valamit


_R1_ _R3_

I I I

U R2 R4

I I I

--R5---R6--


az - _ és I karakterek a vezeték a több értelemszerű... r1 r2 r3 és r2 r5 r6 között ugye csomópontok vannak... feszültség legyen 10v az ellenállások értékeit rátok bízom nekem csak a számolás menete lenne a fontos



2021. ápr. 17. 21:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
hát nem jött össze a rajz...
2021. ápr. 17. 21:21
 2/13 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 17. 21:24
 3/13 A kérdező kommentje:

[link]


az első link rossz

2021. ápr. 17. 21:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hol akadtál el? Értem én, hogy házi feladat. De azért egy pár percig gondolkodhatnál... Egyszerűen hányingerem van azoktól akik ezt a fórumot használják arra, hogy lusták a házira és itt oldatják meg.

Keress benne sorosan és párhuzamosan kapcsolt ellenállásokat.

Soros kapcsolásnál az eredő ellenállást tanultátok nézd meg az ide vonatkozó képletet (nem bonyolult). Ugyanez igaz a párhuzamos kapcsolásra (bár ennek a képlete picit bonyolultabb mert osztani is kell benne).

2021. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
eredő ellenállás megvan, abból az eredő áramerősség, utóbbiból megvan U1, tehát az első hurokból megvan U1 R3 R6 innen hogy tovább? ugye van a huroktörvény de nem értem hogy alkalmazzam
2021. ápr. 17. 21:35
 6/13 A kérdező kommentje:
vagy a csomóponton kéne továbbmenni? nem valszeg előbb R3ra eső áramerősség kell csak utána mehetek tovább a csomóponton
2021. ápr. 17. 21:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó legyen. R2-R4-R5 sorba van kötve ezt helyettesíd egy ellenállással (R2'). Ez az egész párhuzamosan van kötve R3-al ezt helyettesíd egy R3'-vel. Ekkor már az R1-R3'-R6-U0 hurok számítható, minden áram és feszültség megvan. R3' és R2' párhuzamosan van kapcsolva, rajtuk UR3 feszültség van ki tudod számolni, hogy R2'-n mekkora áram fog folyni. Ebből és R2-R4-R5-ből megvannak a feszültségek.
2021. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocs az utolsó mondatban nem R3' és R2' van párhuzamosan, hanem R3 és R2', de a többi rész igaz.
2021. ápr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ezt a behelyettesítéses dolgot nem igazán értem... de ugye az eredő áramerősség megvan azzal kiszámoltam U1-et, de vajon az áramerősség ugyanakkor R1-nél mint R6-nál? mert ha igen akkor U6 ha megvan könnyen tovább lehet menni
2021. ápr. 17. 22:13
 10/13 krwkco ***** válasza:

#9

"vajon az áramerősség ugyanakkor R1-nél mint R6-nál?"

Csak erre válaszolnék, mert nem gondoltam át, amit az előző kommentelők írtak.

A rajzot megnéztem és ennek alapján az áramerősség ugyanakkora R1-nél mint R6-nál. Az R6-ból a telep felé folyó áram minden komplikáció nélkül átmegy R1-en.

2021. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!