Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy ilyen kapcsolásnál az...

Egy ilyen kapcsolásnál az ellenállásokra eső feszültséget és áramerősségeket hogyan kell kiszámolni ha az ellenállások értékei és az alapfesztültség meg van adva?

Figyelt kérdés

megpróbálom lerajzolni... ha nem látható akkor kitalálok valamit


_R1_ _R3_

I I I

U R2 R4

I I I

--R5---R6--


az - _ és I karakterek a vezeték a több értelemszerű... r1 r2 r3 és r2 r5 r6 között ugye csomópontok vannak... feszültség legyen 10v az ellenállások értékeit rátok bízom nekem csak a számolás menete lenne a fontos



2021. ápr. 17. 21:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"ezt a behelyettesítéses dolgot nem igazán értem"

Leírta az eredő ellenállás számításának menetét. Összevonta a sorosokat, összevonta a párhuzamosokat... Mindig azt, amit lehetett... Így lesz a végén egy ellenállás, amiből ki lehet számolni a forrás áramát - a forrás feszültségének és az eredő ellenállásnak az ismeretében. Te vajon hogyan jutottál el odáig, hogy meglett az eredő ellenállás meg áram? :D


"ugye az eredő áramerősség megvan azzal kiszámoltam U1-et"

Most akkor hogy van meg az eredő áramerősség, ha még nem ismerted az U1-et? :D

2021. ápr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
az áramforrás feszültsége megvan, ha az eredő ellenállást kiszámolom akkor kiszámolom az áramerősséget
2021. ápr. 18. 12:01
 13/13 anonim ***** válasza:
Úgy, úgy. Szakmailag ez a mondat oké. Emberileg kell hozzá tenni, hogy: nem tudom, minek írtam az előbb azt, amit írtam.
2021. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!