Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Atom fizika feladat. Valaki...

Hszotyi03 kérdése:

Atom fizika feladat. Valaki meg tuja oldani?

Figyelt kérdés

A paksi erőmű látogatóközpontjában a 4 grammos uránpasztillák modelljét is megtekinthetjük. Erről azt írja az ismertető, hogy egy ilyen pasztilla energiatermelése egy magyar család éves fogyasztását fedezi. Vegyük egy család éves fogyasztását 1500 kWh-nak (ez egy nagyon spórolós családot jelent), és számoljuk ki, hogy igaz-e az állítás!

Tételezzük fel, hogy a paksi erőmű egyik reaktorában minden energia az 235U maghasadásából származik, és minden második 235U el is bomlik.

Vegyük a pasztillákat tiszta urántartalmúnak!



2021. ápr. 20. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2021. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

-móltömegböl számold ki hány mól anyagod van, abból azt hogy hány darab atomod van

-235U felezési ideje is kell -> számold ki hányszor felezödik egy év alatt

-nézd meg mennyi energia szabadul fel egy atom bomlása során

innentöl egyszerü matematikai alapmüveletekkel ki tudod számolni


-felezési idö: ennyi idö alatt bomlik el az atomok fele, majd megint ugyanennyi alatt a megmaradt felének a fele, és így tovább

2021. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom az, hogy valós-e, hogy 4g uránpasztillából a megadott feltételek mellett kinyerhető 1500 kWh hasznos munka.
2021. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Marci71 válasza:
#2 Azt hozzátenném hogy atomerőműben a megtermelt energia nem a bomlási hőből van , az édeskevés. Ott láncreakció zajlik ami ennél azért kicsit bonyolultabb, a bomlási végtermék is igen sokféle lehet. Sajnos nem vagyok atomfizikus ezért a kérdésre a választ nem tudom, csak gondoltam erre felhívom a figyelmet.
2021. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékeztem, fél évi. De lehet, hogy az két grammos volt. vagy 25 éve.


A sugárzó objektív megvan még?

2021. ápr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!