Az Adventure és a Discovery teherbírása összesen 630 t volt. Az Adventure teherbírása 1,1-szerese volt a Discoveryének. Mennyi külön-külön a két hajó teherbírása? A valaszokat elore koszonom!! (holnapra kene nagyon fontos 7-es matematika feladat)

Levezetes is kell nem csak eredmeny!!koszonom!!
2021. ápr. 21. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:

A + D = 630t

A = 1,1D


ez egy egyenlet rendszer, a második alapján behelyettesítesz az elsőbe:


1,1D + D = 630

2,1D= 630

D= 300 tonna

A=1,1*300=330 tonna

A Discovery teherbírása 300t, az Adventuré 330t volt.

2021. ápr. 23. 23:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. ápr. 24. 11:46