Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » ?Vízszintes utcák sarkán áll...

?Vízszintes utcák sarkán áll egy magas épület. Két tanuló nézi (Kr1iszti és Atti csodálja) ugyanazt a függőleges élét, egyikük – a távolabbi – 45°-os, másikuk 60°-os emelkedési szögben látva a tetejét.

Figyelt kérdés

Ha mindketten egyenes úton mennének az említett sarokig, egymással 120°-os szögben haladnának.

Milyen magas az épület (az azonosnak vehető szemmagasságukhoz képest, méterben)*, ha a mostani távolságuk

(légvonalban) 17,3m?



2021. ápr. 22. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 19,89 méter jött ki. Bonyolult leírni, rajzolni kellene. Szögfüggvények és koszinusztétel kell hozzá.
2021. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:

Nevezd el az épület magasságát m-nek.

Rajzold le a helyzetet oldalnézetből. Akkor látod a két gyerek távolságát a saroktól, szögfüggvényekkel és m-el kifejezve.

Rajzolj felülnézetet. Látsz egy háromszöget, aminek egy szöge és 3 oldala (ebből 2 m-et tartalmaz) ismert. Írj fel egy egyenletet (koszinusztétel) és old meg m-re.

2021. ápr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valamit elszámoltam. 12,52 méter a magasság. (1-es vagyok.)
2021. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!