Egy kaliczkában nyulak és fáczánok vannak, melyeknek együttesen 35 fejük és 94 lábuk van. Kérdés, hány állat van mindegyik fajtából ?


2021. ápr. 22. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

Még itt se tudtál rákeresni, népnyelvű honfitársam?

2021. ápr. 22. 11:23
 2/3 A kérdező kommentje:
Tényleg elfelejtettem hogy ezt már egyszer láttamvvalahol xd.
2021. ápr. 22. 11:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Írd fel a két egyenletet:


I.: n + f = 35

II.: 4n + 2f = 94


Aztán oldd meg:


I.: n = 35 - f


Behelyettesíted a másodikba:


4(35-f) + 2f = 94 /felbontod a zárójelet

140 - 4f + 2f = 94 /rendezed

140 - 2f = 94 /+2f -94

46 = 2f /÷2

23 = f /tehát 23 fácán volt


n = 35 - f /visszahelyettesíted az első egyenletbe

n = 35 - 23 = 12 /tehát 12 nyúl volt.


Szívesen

2021. ápr. 22. 11:32