Tudnátok ezeknek a kiszámolásában segíteni?


A feladatok így szólnak:

1. Mekkora annak a négyzetnek az átlója, melynek területe 81 cm2?


2. Egy rombusz átlói 30 cm és 40 cm.

a) Mekkorákazoldalai?

b) Mekkora a területe?

c) Mekkora a magassága?

Előre köszönöm a segítséget:)



2021. ápr. 23. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Mivel a négyzet speciális deltoid, ezért annak területképletével is számolhatunk. Ha az átlók hossza d, akkor


(d*d)/2 = 81 (cm^2), szorzunk 2-vel:

d^2 = 81*2, gyököt vonunk

d = 9*gyök(2) cm hosszú az átló, ha szeretnéd, lehet kerekíteni az eredményt.


2a) Az átlóg merőlegesen felezik egymást, így derékszögű háromszögek keletkeznek, melyek befogóinak tudod hosszát, és azok átfogója a kérdés, tehát Pitagorasz-tétel.


b) Ahogy az előbb: (átlók szorzata)/2, mivel a rombusz is speciális deltoid.


c) Az előbb kiszámolt területből a "terület=(oldal * oldalra merőleges magasság)" képlettel számolható a magasság.

2021. ápr. 23. 11:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!^^
2021. ápr. 23. 12:34