Ha van egy másodfokú egyenlőtlenségem és az "a" nincs négyzetre emelve, de a "b" az igen, akkor ilyenkor mit kell csinálni? Lásd, itt a példa: 14x + 5x2 (itt van négyzeten) ≤ 0

Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. ápr. 23. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez most nagyon fájt...


Mi az "a" és mi a "b"? Meg gondolom azt is tudod, hogy nem a sorrendet kell nézni, alapvetően...

2021. ápr. 23. 13:25
 2/7 anonim ***** válasza:

1.Ránézésre ez a függvény soha nem lesz kisebb, mint nulla. (Négyzetes tag együtthatója pozitív-függvénykép)


2. X-et kiemelve szorzattá kell alakítani a bal oldalt. Akkor, és csak akkor nulla, ha valamelyik tényezője nulla.

2021. ápr. 23. 13:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs az egyes válaszok nem teljesen jó. X*(14+5x)<=0, Benéztem
2021. ápr. 23. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Az összeadást fel lehet cserélni. 5+6 és a 6+5 az ugyanannyi nem?


Itt is ugyanaz a helyzet

14x + 5x² az ugyanaz mint ha azt írnád fel, hogy 5x² + 14x és akkor meg van szabályszerűen az a és b ahogy te is ismered.

2021. ápr. 23. 13:38
 5/7 krwkco ***** válasza:
#1 jól mondja. Az "a" mindig a négyzetes tag együtthatója, b az x-esé és c a konstans. Mármint, ha a szokásos változónevekkel akarod a másodfokú egyenlet megoldóképletét használni.
2021. ápr. 23. 13:43
 6/7 krwkco ***** válasza:
Ha úgy helyettesíted be a másodfok megoldóképletébe az együtthatókat, ahogy 4-esként írtam, akkor gondolkodás nélkül megkapod x-re azokat a pontokat, ahol a függvény 0. Mivel a függvény képe egy parabola, vagy a két gyök megoldás között lesz nempozitív az értéke, vagy az azzal ellentétes tartományban. (Jobbra, balra a végtelenig.) Ennek eldöntéséhez legegyszerűbb 1 pontra kiszámolni a fv. értékét a két megoldás között.
2021. ápr. 23. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:

5x^2+14x<=0

x(5x+14)<=0 => x1=0, x2=-14/5

Tekintettel arra, hogy a főegyüttható pozitív (5), a megoldáshalmaz:

[-14/5; 0]

2021. ápr. 23. 15:52