Mennyi √108? 10,3923048454 Azt tudom...de nekem arra az alakjára lenne szükségem amelyikben van gyök

2021. ápr. 24. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2*3*gyök(3)
2021. ápr. 24. 12:25
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

108|2

54|2

27|3

9|3

3|3

1


108= 2^2 * 3^3 = 4*27 = 4*9*3


gyök(108) = gyök(4)*gyök(9)*gyök(3) = 2*3*gyök(3) = 6*gyök(3)

2021. ápr. 24. 12:25
 3/3 anonim ***** válasza:
54%
Még próbálgatásos módszerrel is kiszámolhattad volna, ha már úgyis számológépet használsz...
2021. ápr. 24. 12:49