A. Hány mól kénatomból lesz 16 g szulfidion? b. Hány mól káliumból lesz 117 g káliumion?

Valaki tudja ezekre a megoldást?

2021. ápr. 26. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azok tudják a megoldást, akik kinyitják a 7. osztályos kémiakönyvet, és tudnak olvasni. A periódusos rendszer minden elem esetében feltünteti a moláris tömeget. Az, hogy elveszít vagy nyer az atom 1-2 elektront, nem számít, mert azok tömege elhanyagolható.
2021. ápr. 26. 10:07
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen valóban elhanyagolható az elektron súlya, így

n= m/M

S2- ionnál n=16g/32 = 0,5 mol

K+ ionnál n=117g/39 = 3 mol


(M(K)= 39 g/mol ; M(S)= 32 g/mol)

2021. ápr. 26. 11:46